• THY
  CIP LOUNGE
  İÇHATLAR
  THY CIP LOUNGE
  İÇHATLAR
  İSTANBUL

  THY kurumsal deseninden çıkış noktalı olarak ışınsal çizgiler kullanılmıştır. Check-in ve karşılama bankolarındaki 3 boyutlu geometrik formlar, tavanda kullanılan irrasyonel ve ışınsal aydınlatmalarla pekiştirilmiştir. Mobilya ve kolon kaplamalarında dahi benzer formlar yaparak mekanın tümünde ortak bir algı oluşturulmuştur.

  Elite ve Classic olmak üzere iki salondan oluşan lounge toplam 1950 m²lik alanda, 92 kişi elite, 230 kişi classic olmak üzere 322 kişilik kapasitesine sahiptir. 8 adet check-in kontuarı ve 3 adet apron çıkış kapısı bulunmaktatır.

  Yıl: 2012
  Yer: Atatürk Havalimanı / İstanbul

 • TEPE İNŞAAT
  NARLIFE SATIŞ OFİSİ
  TEPE İNŞAAT
  NARLIFE SATIŞ OFİSİ

  3. etabı gerçekleştiren konut projesinin satış ofisi, projenin renklerinden yola çıkılarak tasarlanmıştır. Hem logo hemde bina cephlerindeki renkler mekana yansıtılmıştır. Zeminde oluşturulan kot farklılıkları, farklı malzemelerlede ayrılarak üzerinde barındırdığı fonksiyonlarda ayrıştırılmıştır. Mekanın girişinde konuçlanan akvaryum ile projenin denizle olan ilişkisine gönderme yapılmıştır. Yapının cephesindeki eğrisel formlar zeminde, tavanda ve mobilya seçimlerinde de devam ettirilmiştir. Ayrıca tüm projenin daire iç mimarisi üstlenilerek, tüm malzeme seçimleri, banyo ve mutfak tasarımları yapılmıştır.

  Yıl: 2012
  Yer: Narlife Konutları / İstanbul

 • İDO
  YÖNETİM OFİSLERİ
  İDO YÖNETİM OFİSLERİ

  İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. nin Yenikapı iskelesindeki 2500 m² yönetim ofisleri renove edilmiştir. Daha önce kapalı odalar halinde olan ofisde, komple açık ofis sistemine geçilmiştir. Birçok firmadan farklı olarak spesifik bir profesyonellik alanı olan İDO nun ofislerindede, zeminde kullanılan ahşap döşeme, sokak lambaları, cam bölücülerin üzerindeki karadan denize bakış görselleri ile iskele hissi yaratılmıştır.

  Yıl: 2012
  Yer: Yenikapı / İstanbul

 • USLA
  ULUSLARARASI SERVİS
  VE
  LEZZET AKADEMİSİ
  USLA ULUSLARARASI SERVİS VE LEZZET
  AKADEMİSİ
  İSTANBUL

  Mecidiyeköyde 5 katlı, daha önce ofis olarak kullanılan binaya; profesyonel ve amatör mutfak, örnek otel odası, derslik, kütüphane, yönetim ofisleri, fitness salonu ve soyunma-duş gibi birçok fonksiyon kazandırılmıştır. Bina ön cephesinde farklı bir dünyaya geçiş hissi yaratmak amaçlı gridal bir geçiş tüneli oluşturulmuştur. Hijyen ve temizliği sembolize eden beyaz renk, zeminde mermer, mutfak alanlarında seramik seçimlerinde ön plana çıkarken, yemeğin lezzetlisi bakır tencerede olur fikrinden yola çıkarak bakır aydınlatmalar kullanılmıştır. Bina girişinde tavana monte edilen tencere askısında bakırın yansımaları devam ettirilmiştir. Mermerle kontrast oluşturması ve mekana sıcaklık katması için vazgeçilmezimiz olan masif ahşap kolon kaplamaları ve tavan panelleri uygulanmıştır. Şehrin kalbindeki bu lokasyonda; şehrin gürültüsünden uzak, bir eğitim atölyesinden çok öğrencilerin kreativitelerini arttırabilecekleri sanat atölyesi kıvamında bir dünya yaratılmıştır.

  Yıl: 2011
  Yer: Mecidiyeköy / İstanbul

 • PASSPORT PC LOUNGE
  ATATÜRK HAVALİMANI
  PASSPORT PC LOUNGE
  ATATÜRK HAVALİMANI

  İstanbul Atatürk Havalimanı’nda iç ve dış hatlar terminalinde Prime Class, Passport ve çeşitli banka kartı sahibi yolcular için hizmet veren salonlarda yolcuların konforu ön planda tutularak şeçilen renk tonları ile dingin bir mekan yaratmak hedeflenmiştir. Kişiye özel ipad, playstation odası, tv bölümü ve masaj koltuklu unitelerle teknolojik hizmetler ön planda tutularak klasik yolcu bekleme salonu anlaşıyına yeni bir bakış açısı kazandırılmıştır. Çocuk odası, bar ve duş gibi fonksiyonlarla hizmet çeşitlendirilerek yolcu memnuniyeti arttırılmıştır.

  Yıl: 2013
  Yer: Atatürk Havalimanı / İstanbul

 • BEYOĞLU OTEL
  BEYOĞLU OTEL İSTANBUL

  11 odalı restore edilmiş tarihi binada bulunan butik otelin her odasında farklı olmak kaydıyla, İstanbul’un ikonik yapılarından seçmeler yapılarak iç mekana adapte edildi. Yatak başında yapının silüeti, yatağın üzerindeki kanopide yapının hikayesi yansıtıldı. Odaya sanatsal bir değer katmak amacıyla, bir fotoğraf sanatçısının, seçilen yapının görselini içeren kolaj çalışmalarından kullanıldı.

  Yıl: 2012
  Yer: Beyoğlu / İstanbul

 • SAPPHIRE PENTHOUSE
  SAPPHIRE PENTHOUSE

  Türkiye’nin en yüksek binası olan Sapphire Penthouse’un 48. katında yaklaşık 150 m. yükseklikteki, 750m2 lik dairenin 5 odası, salon ve TV odasının dışında, bağımsız yatak odası, salon ve mutfağın buşunduğu hizmetli bölümü bulunmaktadır. Arap kökenli ev sahiplerinin isterkleri doğrultusunda oryantal dokunuşların olduğu çağdaş bir tasarım anlayışıyla dekore edilmiştir.

  Yer: Levent / İstanbul
  Yıl: 2013

 • COMFORT LOUNGE
  ATATÜRK HAVALİMANI
  COMFORT LOUNGE
  ATATÜRK HAVALİMANI
  İSTANBUL

  İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Prime Class ve Passport yolcuları için hizmet veren loungeda yolcuların konforunu ön planda tutularak şeçilen renk tonları ile dingin bir mekan yaratmak hedeflenmiştir. Kişiye özel ipad ler, playstation ve tv fonsiyonlarını içeren masaj koltuklu unitelerle teknolojik hizmetler ön planda tutularak klasik yolcu bekleme salonu anlaşıyına yeni bir bakış açısı kazandırılmıştır. Duvara yansıtılan dünya şehirlerinin eskizlerinden oluşan illüstrasyon, her gelişinde yolcuyu farklı bir görselle karşılayarak sürpriz yaratıyor.

  Yıl: 2011
  Yer: Atatürk Havalimanı / İstanbul

 • SKYTEAM LOUNGE
  SKYTEAM LOUNGE İSTANBUL

  Avrupa ve Asya’da toplamda 19 havayolu için hizmet veren Skyteam kurumunun İstanbul şubesinin tasarımı yapılmıştır. Markanın global kurumsal kimliğindeki renk, malzeme ve fonksiyonlar baz alınarak, mekana adapte edilmiştir. Salonda alışılmış yolcu salonlarındaki işlevlerin aksine içerisinde masaj ve oksijen bar olan SPA bölümü yer almaktadır. Ayrıca kütüphane, okuma ve TV alanı olan loungeda bir cephe komple dikey bahçe yapılarak yolculara endüstriyel bir yapının içinde oldukları unutturularak, yeşil ve bahçe dokusu mekanın içine taşınmıştır.

  Yıl:2013
  Yer: Atatürk Havalimanı / İstanbul

 • SIMIT + SMITH
  NEW YORK
  SIMIT + SMITH
  NEW YORK

  Amerika’da eşsiz Türk lezzeti “SİMİT” i tanıtmak misyonu ile kurulacak satış noktalarının konsept projesi hazırlanmıştır.

  İç mekanda ürünlerin sergilendiği ve mekanın odak noktası olan vitrin cepheden dışarı çıkarılarak davetkar bir cephe yaratılmıştır. Türk motiflerli yansıtmak amaçlı Selçuklu Yıldızı yorumlanarak daha konstrüktrif bir forma sokulmuş, mekanın odak noktası olan fırının üzerine ahşapla uygulanmıştır. Aynı form mekanın giriş kapısındada çiziselleştirilerek kullanılmıştır. Logoda ve aydınlatmalarda kullanılan bakır ile çağdaş tasarım ile geleneksel malzeme harmanlanmıştır. Tezgah arkasındaki duvarda simiti tarihçesi yazılarak ürünün tanıtımı pekiştirilmiştir.

  Yıl: 2012
  Yer: New York/ USA

 • GERMANYAHAN OTEL
  İSTANBUL
  GERMANYAHAN OTEL İSTANBUL

  19. yy. da tarihi yarımadada inşa edilmiş bina, yeni işlevine göre yeniden ele alınmıştır. 36 odalı otelde Anadolu medeniyetlerin esinlenilerek kurgulanan iki farklı oda tipi oluşturulmuştur. Selçuklu yıldızı ve osmanlı lalesi konseptin çıkış noktası olmuştur. Dönemin renkleri olan bordo ve turkuaz kullanılmıştır.

  Yıl: 2013
  Yer: Eminönü / İstanbul

 • IPANEMA
  COFFEE SHOP
  IPANEMA
  COFFEE SHOP

  Güney Amerika merkezli kahve zincirinin Türkiye şubelerinin konsept tasarımı yapılarak markaya yeni bir kimlik kazandırılmıştır. Kahve çekirdeği tasarımın çıkış noktası olmuştur. İpanema’daki kahve tarlalarının yeşili ve görselleriyle mekan zenginleştirilmiştir.

  Yıl: 2013

 • CONCEPT LOUNGE
  ATATÜRK HAVALİMANI
  CONCEPT LOUNGE
  ATATÜRK HAVALİMANI
  İSTANBUL

  İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Prime Class ve Passport yolcuları için hizmet veren lounge, dışhatlar terminali airport hotelin lobi alanı, lounge alanına dönüştürülmüştür. Mekanın iki cephesinin ve tavanının açık olmasından dolayı mermer kaplı kolon ve kiriş sistemi ile sınır hissi oluşturulmuş, aynı zamanda da etrafı yeşil alan ile çevrilerek de mekandaki ferahlık hissi arttırılmıştır.

  Klasik yolcu lounge bakış açısının aksine bir bahçenin ortasında cafe-bar hissinde bir mekan yaratılmak istenmiştir.

  Yıl: 2012
  Yer: Atatürk Havalimanı / İstanbul

 • LAVAZZA
  BEST COFFEE SHOP
  LAVAZZA
  BEST COFFEE SHOP

  Lavazza Best Coffee Shop Türkiye şubeleri için tüm ülke genelinde uygulanmasına yönelik konsept projesi hazırlanmıştır. Markanın global altyapısını, kurumsal kimliğini yansıtacak ve müşterilerin kendisini evinde hissetmesini sağlayacak bir çalışma yapılmıştır.

 • YEMEKHANE
  NUROL
  YEMEKHANE NUROL İSTANBUL

  Yemekhane Cafe’nin ilk şubesi olan mekan kurumsal kimliğinin devamlılığını sağlamak amacı ile yemekhanenin yeni konsepti mekana adapte edilmiştir. 130 m² kapalı, 40 m² açık alanı ile 110 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.

  Yıl: 2011
  Yer: Nurol İş Merkezi - Maslak / İstanbul

 • YEMEKHANE
  NORAMİN İŞ MERKEZİ
  YEMEKHANE
  NORAMİN İŞ MERKEZİ
  İSTANBUL

  Yemekhane Cafe’nin 2. Şubesi olan mekan 400 m² kapalı alanı 200 m² terası ile hizmet vermektedir. Bu proje ile Yemekhane Cafe konsepti oluşturulmuştur. Firmanın kurumsal rengi olan siyah ve sarının ile ahşabın sıcaklığı bir araya getirilmiştir. 1217 design’a ait aydınlatma tasarımları ile mekan zenginleştirilmiştir.

  Yıl: 2011
  Yer: Noramin İş Merkezi - Maslak / İstanbul

 • FOOD COURT
  ATATÜRK HAVALİMANI
  FOOD COURT
  ATATÜRK HAVALİMANI
  İSTANBUL

  Atatürk havalimanı dış hatlar terminalı pasaport sonrası food court renovasyon projesidir.

  1000 m² ortak kullanım alanının mimari projesinin yanı sıra Dünya mutfakları ve Türk mutfağından örneklerin bir arada olduğu mekanda BTA catering’e ait olan tüm restaurantların (Cakes&Bakes, Turcuisine, Quick Asia, Sweet Delights) tüm kurumsal kimliğinin oluşturulması ve mimari projelendirilmesi yapılmıştır.

  Yıl: 2011
  Yer: Atatürk Havalimanı - İstanbul

 • KONFERANS SALONU
  ATATÜRK HAVALİMANI
  KONFERANS SALONU
  ATATÜRK HAVALİMANI
  İSTANBUL

  Atatürk Havalimanı dışhatlar terminalindeki çok amaçlı salonun mimari projesi yapılmıştır.

  Salonu ikiye ayıran hareketli panellerin sayesinde mekan farklı oturma şekillerinde ve kişi sayılarında kullanılabilmektedir. 235 m² olan mekan max. 150 kişi kapasite ile hizmet vermektedir. Havalimanı-uçak-hız-ışınsallık konsepti ile yola çıkılan projede tavandaki aydınlatmalarda kolonlardaki kaplamalarda hatta zemin kaplamasında da aynı ışınsallık ve lineerlik devam ettirilmiştir. Duvarladaki oksitli metal levhalardaki soğuk malzemeye karşın ahşap panellerle mekanda denge yaratılmıştır.

  Yıl:2010
  Yer: Atatürk Havalimanı / İstanbul

 • BEBEKÖY EVİ
  BEBEKÖY EVİ İSTANBUL

  Eskiden Fransız yetimhanesi olarak kullanılan binalar orijinaline tamamen sadık kalınarak yenilenmesi ile Bebeköy Residence olarak yeniden hayat buldu. Boğazın sırtlarında korunun içinde yer alan sitedeki bahçe katı dairenin tüm iç mimari projesi uygulanmıştır.

  Mekandaki eski köşk ruhu girişteki antika ayna, duvarlardaki alçı süslemelerle devam ettirilip modern mobilyalarla kombine edilerek eski ve yeninin bir araya gelişinin güzel bir örneği oluşturulmuştur.

  Yıl: 2010
  Yer: Bebeköy Residence - Bebek / İstanbul

 • MAYA RESIDENCE EVİ
  MAYA RESIDENCE EVİ İSTANBUL

  Etiler Maya Residence’da yer alan bahçe katı 400 m² dairenin fonksiyonları yeniden ele alınarak tüm mimari uygulaması yapılmıştır. Fonksiyonlarına göre mekanların stillerinde de farklılıklar yaratılmıştır. Evin genelinde hakim olan koyu gri tonların maskülen etkisi misafir banyosunda da devam ettirilmiştir. Ebeveyn odasındaki provansel stil mekana romantizm katmıştır. Misafir ağırlamaktan hoşlanan ev sahiplerinin istekleri doğrultusunda uzun süre oturmak sıkılmayacakları, Bej tonları ve ahşabın sıcaklığı ile huzur veren sıcak bir yaşama alanı yaratılmıştır.

  Yıl: 2010
  Yer: Maya Residence- Etiler - İstanbul

 • AIRPORT HOTEL
  ATATÜRK HAVALİMANI
  AIRPORT HOTEL
  ATATÜRK HAVALİMANI
  İSTANBUL

  Atatürk havalimanı dış hatlar terminali büyüme projesi kapsamında 2200 m² alanı kaplayan proje kapsamında kara tarafından kullanılan odalara 48 adet yeni oda eklenmiştir. Yeni odalarda yeni bir konsept uygulanmıştır. Alışılmışın dışında zemin kaplamasında parke kullanılarak, gri ve ahşabın soğuk sıcak dengesi korunarak daha çağdaş bir görünüm kazanmıştır.

  Yıl: 2010
  Yer: Atatürk Havalimanı / İstanbul